Bowen

Değerli Ziyaretçiler ve sevgili Öğrencilerim, Özellikle PETROGRAFİ bölümünde kullanılan ince kesit görüntüleri, aşağıda referansları verilen atlaslardan alınmıştır. Resimler üzerinde özellikle herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Resimlere ait açıklamalar ilgili atlaslarda bulunmaktadır. Petrografi dersinde iyi bir sonuç almak istiyorsanız bu atlasların orijinallerini almanızı önemle tavsiye ederim.

Dear guest and my dear students, All thin section pictures in PETROGRAPHY section were taken from the atlases, which references were given below. There are not any explanation were given especially on pictures. All detail of the pictures can be get out of the relevant atlases. I strongly suggest you to buy the original atlases if you would like to get good results in PETROGRAPHY.

1.Atlas of Igneous Rocks and Their Textures, 1982, W.S. Mac Kenzie, C.H. Donaldson,C.Guilford, Longman Scientific and Technical,148p.
2.Atlas of Rock Forming Minerals in Thin Section, 1980, W.S. Mac Kenzie and C. Guilford,Longman Group Ltd.,98p.
3.Atlas of Metamorphic Rocks and Their textures, 1990, B.W.D: Yardley,W.S. Mac Kenzie and C. Guilford, Longman Scientific and Technical,120p.

Not: Bazı dosyalar artık web tarayıcılar tarafından desteklenmeyen Flash (Swf) formatından video formatına çevrilerek sunulmuştur. Etkileşimli olan animasyonlarda okuma pasajları ve bölümler dosyaların büyük olmaması için hızlı geçilmiştir. İlgili kısımları okumak veya incelemek için videoyu durdurabilirsiniz. Gerekitiğinde ileri-geri ilerletebilirsiniz.

Word, Powerpoint gibi farklı formatlarda dosyalar bulunmaktadır. Bu dosyaları görüntülemek için ilgili görüntüleyici programların cihazınızda kurulu olması gerekecektir.