Değerli kardeşlerim,

 

Yeniden Refah Partisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım. Birçoğunu YouTUBE platformunda da göreceğiniz yüzlerce TV programımdan bazılarını sizlerin de seyretmiş olabileceğini, Ülkemiz ve Dünya olayları karşısındaki görüşlerimi ve duruşumu takip etmiş olabileceğinizi düşünüyorum. Ayrıca yazılı basında çıkmış röportaj ve makalelerimi de ”doganaydal.com” adresli WEB sayfamda görebilirsiniz.  Önyargısız incelemenizi arzu ederim.

Devletteki görevlerim ve özet özgeçmişim tanıtım sayfası olarak ekte sunulmuştur. Tabii ki öncelikli talebim, siz değerli kardeşlerimizin desteğini hissetmektir. Bir sanayi şehri olan Kocaeli’mize hep birlikte çok önemli katkılarda bulunabileceğimizi ben biliyorum, sizin de tahmin edebileceğinize inanıyorum. Bu konuda hazırladığımız kitapçığımız da ekte sunulmuştur. Bu kitapta her ilçemize ait temel problemler ve Kocaeli için ilk beş yılda bitireceğimiz projelerimiz özet olarak sunulmuştur.

Önümüzdeki seçim öncesinde de her parti adayının hesapsız, fizibilitesiz yüzlerce projesini duyacağız.  Ancak Hükümetimizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar da malumunuzdur. Dolayısıyla hükümet yanlısı bir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile farklı partilerin adayları arasında Hükümetten alınacak destekler arasında çok fark olmayacaktır.  Önemli olan adayın gerçekçilik sınırlarında kalıp, adalet ölçüsünde halkın genelini ilgilendiren konularda neler yapacak olması, yatırım tercihlerinin, önceliklerinin neler olduğudur. Geçmişte, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı olarak Devleti ve Devletteki birçok kurumu başarıyla yöneten bir kişinin, Kocaeli Büyükşehir belediyesini de başarıyla yönetmesi ve Belediyedeki mevcut ekonomik potansiyeli sonuna kadar halk yararına kullanması sürpriz olmayacaktır.

Yukarıda ifade ettiğim temel fikirler çerçevesinde desteklerinizi ümit eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı
Prof. Dr. Doğan AYDAL